вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий