среда, 25 мая 2016 г.

Stawianie balaski z plastiku na plot i bramkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu gminie prócz wyjątkowych wypadków.

Projekotwanie ogrodzenia Winylowe na plot i furtę ze sztachet nie zada zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu prócz szczególnych wypadków.

Ogrodzenie PVC na plot i furtkę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności formalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plotki z plastyku na plot i bramkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu oraz planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się doczepić deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeśli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasem do budowy ogrodzenie PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Protest może być w sytuacji, gdy planowane ploty z PCV na plot i bramę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy proponowane sztachetki PCV na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak rozpoczęcia prac przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий